آبکاوان قشم

جزئیات واحد


مدرسه غواصی آبکاوان قشم یکی از مراکز فعال در حوزه آموزش مهارتهای غواصی و انجام پروژه‌های صنعتی و تحقیقاتی می‌باشد که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ شروع کرده و تاکنون بیش از ۷۰۰ هنرجو در زمینه آموزش غواصی پرورش داده است. همچنین این شرکت در حال انجام پروژه های تحقیقاتی از جمله باستان شناسی زیر آب، زیست شناسی دریا و بازرسی فنی زیر آب می‌باشد.


زمینه های فعالیت:
  • آموزش غواصی :
  • بخش آموزش مدرسه غواصی آبکاوان با دارا بودن مدارک و مجوزهای لازم و تجهیزات تخصصی توانایی برگزاری دورههای مقدماتی تا پیشرفته و مدرسی در سیستم های بین‌المللی SSI،IANTD و CMAS و دوره‌های تخصصی غواصی کودکان ، غواصی شب، غواصی عمق ، امداد و نجات ، جست و جو و شناورسازی ، غواصی تکنیکال و گازهای مخلوط ، غواصی آزاد و…را دارد. برگزاری چندین کارگاه باستان‌شناسی دریایی، آشنایی با غواصی تکنیکال، غواصی کودکان، علوم غواصی و زیست دریا نیز در کارنامه این شرکت می‌باشد. مدرسه غواصی آبکاون با بهره‌گیری از تجهیزات بروز و امکانات پیشرفته و حضور مدرسین متخصص و با تجربه در تیم خود، توانسته به موفقیت‌های چشمگیری در زمینه آموزش دست پیدا کند.


  • پروژه های تحقیقاتی:
  • از جمله پروژه‌های مورد بررسی در این زمینه می‌توان به زیست شناسی زیر آب و باستان‌شناسی زیر آب اشاره کرد که تاکنون چندین همکاری بین دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی انجام شده، همچنین مدرسه غواصی آبکاوان به عنوان متولی برگزاری دوره‌های باستان شناسی زیر آب چندین کارگاه آموزشی در این زمینه برگزار گردیده است.


  • پروژه های صنعتی و بازرسی زیر آب:
  • این شرکت با داشتن نیروهای متخصص و در اختیار داشتن تجهیزات بررسی موردنیاز جهت بازرسی و نظارت، توانایی انجام پروژه‌های بازرسی و نگهداری سازه‌های دریایی را داشته که با توجه به تخصص هریک از اعضا‌، هزینه تمام شده کمتری برای کارفرما بدست خواهد آمد. از جمله متخصصین این حوزه می توان به مهندسین خوردگی و حفاظت کاتدی و همچنین متخصصین در حوزه غواصی تکنیکال در ایران اشاره کرد.