نشریه

هم‌اندیشی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت های فناور

 

نشست هم‌اندیشی افشار فتح الهی، سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم با مدیران و  دست اندرکاران ۴۲ شرکت دانش بنیان و کارآفرین نوپا مستقر در مرکز بین المللی رشد قشم و پارک زیست‌فناوری خلیج فارس

نشست هم‌اندیشی افشار فتح‎الهی، سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم به همراه حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حاجبی، امام جمعه شهرستان قشم  و جمعی از معاونان و مدیران سازمان با مدیران شرکت‌های فناور نوپا و دانش بنیان مستقر در  منطقه آزاد قشم روز سه‌شنبه 23 فروردین 1401 در محل سالن همایش‌های مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم در این نشست بیان نمود:

شرکت‌های دانش‌بنیان باید با تعمیم دانش به سایر فعالان اقتصادی و مردم جزیره، به ویژه در حوزه اقتصاد دریا محور و تشکیل شرکت‌ها و تعاونی‌ها، در کارآفرینی و انتفاع جامعه محلی نقش ارزنده‌ای ایفا کنند.

وی تأکید نمود خودباوری جوانان قشم، عامل اصلی توسعه تولیدات دانش بنیان و رسیدن به توسعه متوازن و انتفاع مردم جزیره است.

در این نشست یکی از اهداف اصلی و ماموریت های سازمانی منطقه آزاد قشم، انتقال دانش و ایجاد زمینه‌های مساعد برای تشکیل شرکت‌های دانش‌محور عنوان شد.

همچنین در این نشست بیان شد: فعالیت‌های شیلاتی مبتنی بر دانش می‌تواند ضمن کاهش آسیب‌های زیست‌محیطی، سهم بیشتری از تولید، اشتغال و در نتیجه افزایش درآمد برای مردم منطقه به همراه داشته باشد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: طرح مسکن ملی یکی از وعده‌های اصلی و کلیدی رییس جمهوری به مردم است و پیشبرد این طرح در جزیره قشم نیز یکی از اولویت‌های اصلی سازمان در سال ۱۴۰۱ می‌باشد.

وی افزود: طرح مسکن ملی یکی از وعده‌های اصلی و کلیدی رئیس جمهوری به مردم است و پیشبرد این طرح در جزیره قشم نیز یکی از اولویت‌های اصلی سازمان در سال ۱۴۰۱ می باشد. همه ارکان سازمان باید در خدمت اجرای مطلوب طرح مسکن ملی جوانان باشد و هرکجا کارشکنی صورت پذیرد شخصا ورود خواهم

فتح‌الهی تأکید کرد: ساخت خانه‌های با کیفیت در این طرح باید مدنظر قرار بگیرد.

در حال حاضر ۲۰ شرکت فناور در مرکز بین المللی رشد قشم و ۲۲ شرکت و ۷ هسته فناور در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم مشغول به فعالیت هستند.

 

مطالب مرتبط