نشریه

مجموعه مقالات و مطالب مرکز بین المللی رشد قشم

تفاهم نامه سه جانبه توسعه و تجهیز صنعت نفت در قشم امضا شد

تفاهم‌‌نامه سه‌جانبه توسعه و تجهیز صنعت نفت بین مرکز بین المللی رشد قشم، پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت راه‌ اندازی و بهره‌‌برداری صنایع نفت (OICO) روز پنجشنبه ششم بهمن ۱۴۰۱ در حاشیه برگزاری نمایشگاه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی‌های تجدیدپذیر مناطق آزاد در جزیره قشم امضا شد.

 فرزاد خلفی، مدیر مرکز بین‌المللی رشد قشم در حاشیه امضای این تفاهم‌ نامه گفت: جزیره قشم، با قرارگیری در موقعیت راهبردی و برخورداری از ۱۷ میدان نفتی و گازی نقش ممتازی در حوزه انرژی کشور و منطقه دارد و آینده روبه رشد این صنعت در جزیره فراهم کردن زیرساخت ها را ضروری ساخته است.

وی ادامه داد: براساس برنامه ریزی ها برای توسعه پایدار جزیره در حوزه انرژی، آموزش نیروی انسانی متخصص، فراهم ساختن بستر تجهیز و تعمیر صنایع نفت و گاز ضروری است و امضای این تفاهم‌ نامه کمک شایانی برای دستیابی به این اهداف خواهد بود.

به گفته مدیر مرکز بین المللی رشد قشم همکاری مشترک در بومی‌ سازی و انتقال فناوری‌ های جدید حوزه نفت و انرژی و با رویکرد نیازمندی‌ های منطقه آزاد قشم برای تبدیل شدن به هاب انرژی منطقه یکی دیگر از اهداف مهم این تفاهم‌ نامه به شمار می رود.

خلفی تصریح کرد: همچنین تجاری سازی فناوری‌ های مورد نیاز صنعت نفت کشور با رویکرد حوزه منطقه آزاد قشم و همکاری مشترک برای انجام تمامی خدمات مشاوره‌ ای، مطالعاتی و تحقیقاتی، آزمایشگاهی، آموزشی و سایر خدمات از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم‌ نامه است.

وی یادآور شد: تشکیل و فعال کردن حلقه های تحقیق و توسعه به منظور ارتقای دانش فنی و مهارت آموزی نیروهای انسانی موجود در منطقه آزاد قشم نیز جزو اهداف امضای این تفاهم نامه همکاری مشترک به شمار می رود.

این تفاهم نامه با حضور مختار گرشاسبی معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم، امیر بیات ترک رییس هیات مدیره شرکت راه اندازی و بهره برداری صنایع نفت (OICO)، فرزاد خلفی مدیر مرکز بین المللی رشد قشم، مهدی نصیری مدیر نفت و انرژی سازمان منطقه آزاد قشم، داود فرهانی رییس تجاری سازی پژوهشگاه صنعت نفت و جمعی از فعالان این حوزه به امضا رسید.

نمایشگاه و همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌ گذاری و توسعه حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی‌ های تجدید پذیر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور عصر دوشنبه (سوم بهمن ۱۴۰۱) با حضور حجت عبدالملکی مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در جزیره قشم گشایش یافت. با هدف ایجاد رابطه تکمیلی بین این صنایع با مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و ضرورت تقویت این تعاملات گشایش یافته است.

تعادل بخشی در رابطه بخش انرژی با مناطق آزاد و ویژه، تسهیل زمینه‌ های صادرات انرژی و کالاهای نهایی مرتبط با حوزه نفت و گاز، ایجاد ارزش افزوده و جذابیت های لازم برای تمامی ذینفعان این صنعت بزرگ و راهبردی و افزایش مطلوبیت برای سرمایه‌ گذاران خارجی، از دیگر اهداف برپایی این نمایشگاه است.

گستردگی حوزه های فعالیت و اقدامات انجام شده در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی و ظرفیت های بی شمار سرمایه گذاری و توسعه در این مناطق، ضرورت برگزاری این نمایشگاه در مناطق آزاد ویژه اقتصادی کشور را بیش از پیش ضروری کرده است.

در آیین افتتاح این نمایشگاه و همایش حجت عبدالملکی مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، مرتضی شاه میرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی کشور، عبدالعلی رحیمی مظفری عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افشار فتح الهی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم، شماری از مدیران حوزه نفت و انرژی از سراسر کشور و جزیره قشم حضور داشتند.

 

فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی‌های تجدیدپذیر

 

 دومین نمایشگاه و همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی‌های تجدیدپذیر  در مناطق آزاد، سوم تا پنجم بهمن ماه در جزیره قشم برگزار می‌شود.

هم‌زمان با این رویداد، سلسله نشست‌های تخصصی حوزه نفت و گاز، پتروشیمی و انرژی‌های تجدیدپذیر با حضور متخصصان و سخنرانان در مرکز بین‌المللی رشد قشم برگزار می‌شود.

 

 

فراخوان کارگاه نوجوان حرفه‌ای

پژوهش‌سرای دانش‌آموزی قشم برگزار می‌کند:

کارگاه «نوجوان حرفه‌ای» که به همت پژوهش‌سرای دانش‌آموزی قشم، با همکاری مرکز بین‌المللی رشد قشم و با حضور شرکت رابینو، فعال در عرصه تولید بازی‌های مبتنی بر فعالیت‌های مغز و مهارت‌های شناختی کودک و نوجوان و مجری رویدادهای آموزشی و مهارت‌های زندگی حوزه کودک و نوجوان برگزار می‌شود  به نوجوان شما کمک می‌کند تا خود را بیابد و روش‌های داشتن انگیزه را بهتر بشناسد.

از جمله سرفصل‌های این کارگاه عبارتند از:

  • بررسی اهداف
  • تحلیل خود در گذشته
  • مسیر پیش‌رو در آینده
  • نوجوان حرفه‌ای و برنامه‌ها
  • و...

این کارگاه روز پنجشنبه، 22 دی ماه 1401 ساعت 16:00 در مرکز بین‌المللی رشد قشم، سالن همایش‌ها، ویژه دانش‌آموزان 13 تا 18 سال، برگزار می‌شود.

تلفن هماهنگی برای ثبت‌نام: 09178622267

 

فراخوان دوره آموزشی املاک و مستغلات درجه 2

مرکز بین‌المللی رشد قشم تنها مرکز در جزیره قشم است که برگزاری دوره­ های آموزشی مورد نیاز برای اخذ مجوز اصناف و املاک و مستغلات را زیرنظر سازمان منطقه آزاد قشم برعهده دارد. این مرکز با دعوت از اساتید خبره، اهل فن و مجرب به­ طور پیوسته اقدام به برگزاری دوره‌های آمورشی ضروری برای شاغلین و ساکنین جزیره می­‌نماید.

در این راستا، دوره املاک و مستغلات درجه 2، زمستان1401، در 16 ساعت، به شرح ذیل برگزار می‌شود.

مهلت ثبت‌نام: چهارشنبه 28 دی ماه 1401

تاریخ شروع دوره: شنبه،  01 بهمن 1401

استاد کارشناس: جناب استاد رستمی‌فر

طول دوره: 16 ساعت- به مدت یک هفته

ساعت برگزاری: 18:00

محل برگزاری دوره: مرکز بین‌المللی رشد قشم، سالن همایش‌های 60 نفره

ظرفیت محدود

پس از برگزاری دوره و کسب نمره قبولی در  آزمون نهایی، به شرکت­ کنندگان مجوز قانونی مورد تأیید سازمان منطقه آزاد قشم اعطا می­‌گردد.

 مدارک لازم:

یک قطعه سه در چهار

کپی تمامی صفحات شناسنامه

کپی کارت ملی

کپی کارت پایان خدمت

پرداخت شهریه دوره

 (ثبت نام و تکمیل مدارک الزامی است)

 

تقویم آموزشی کارگاه‌های کوتاه‌مدت گردشگری و هتلداری مرکز بین‌المللی رشد قشم

زمان برگزاری کارگاه‌های کوتاه‌مدت گردشگری و هتلداری به شرح ذیل اعلام می‌شود:

1- زبان تخصصی گردشگری(پیش‌نیاز: آشنایی با زبان انگلیسی): یکشنبه 1401/10/25  و دوشنبه 1401/10/26، ساعت 15 الی 19 

2- خانه‌داری در هتلداری و تأسیسات گردشگری: یکشنبه: 1401/11/02 و دوشنبه 1401/11/03 ساعت 15 الی 19

3- مدیریت خدماتی، اقامتی (پذیرش..): یکشنبه 1401/11/09و دوشنبه 1401/11/10 ساعت 15 الی 19

4- الگوهای رفتاری در تأسیسات گردشگری: یکشنبه 1401/11/16 و دوشنبه 1401/11/1710/11/1401 ساعت  15 الی 19

5-  ایمنی و بهداشت در تأسیسات گردشگری: یکشنبه 1401/11/23  و دوشنبه 1401/11/24 ساعت 15 الی 19 

 

ثبت‌نام: مراجعه حضوری به واحد اداری مرکز بین‌المللی رشد قشم

مهلت ثبت‌نام: چهارشنبه، 21/10/1401 

مدارک موردنیاز: کپی کارت ملی

ساعات کاری: شنبه الی چهارشنبه، ساعت 7:30 الی 15:30

تلفن تماس: 07635240785