نشریه

مجموعه مقالات و مطالب مرکز بین المللی رشد قشم

فراخوان ویژه برگزاری دوره املاک مستغلات درجه 2

مرکز بین‌المللی رشد قشم تنها مرکز در جزیره قشم است که برگزاری دوره­ های آموزشی مورد نیاز برای اخذ مجوز اصناف و املاک و مستغلات را زیرنظر سازمان منطقه آزاد قشم برعهده دارد. این مرکز با دعوت از اساتید خبره، اهل فن و مجرب به­ طور پیوسته اقدام به برگزاری دوره‌های آمورشی ضروری برای شاغلین و ساکنین جزیره می­‌نماید.

در این راستا، دوره املاک و مستغلات درجه 2، زمستان1401، در 16 ساعت، به شرح ذیل برگزار می‌شود.

مهلت ثبت‌نام: سه‌شنبه 16 اسفند ماه 1401

تاریخ شروع دوره: شنبه،  20 اسفند1401

استاد: جناب استاد رستمی‌فر

طول دوره: 16 ساعت- شنبه 20 اسفند لغایت چهارشنبه 24 اسفند 

ساعت برگزاری: 15:00

محل برگزاری دوره: مرکز بین‌المللی رشد قشم، سالن همایش‌های 60 نفره

ظرفیت محدود

پس از برگزاری دوره و کسب نمره قبولی در  آزمون نهایی، به شرکت­ کنندگان مجوز قانونی مورد تأیید سازمان منطقه آزاد قشم اعطا می­‌گردد.

 مدارک لازم:

یک قطعه سه در چهار

کپی تمامی صفحات شناسنامه

کپی کارت ملی

کپی کارت پایان خدمت

پرداخت شهریه دوره

 (ثبت نام و تکمیل مدارک الزامی است)

رویداد استارت‌آپی خط تولید

دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان هرمزگان درنظر دارد رویداد استارت‌آپی خط تولید را با محورهای راه‌اندازی خط تولید، بهره‌وری و بهینه‌سازی خط تولید، اتوماسیون صنعتی و مکانیزه کردن کارگاه‌‌ها، کاهش ریسک‌های تولید، بهره‌گیری از فناوری‌های جدید در خط تولید، صرفه‌جویی انرژی در خط تولید، تولید انعطاف‌پذیری خطوط تولید برای محصولات چندگانه و سایر ایده‌ها و محصولات مرتبط با خط تولید برگزار نماید.

این رویداد با هدف تبدیل ایده به محصول از 7 اسفند 1401 شروع شده و در روز نهایی 16 اسفند 1401 با معرفی به سرمایه‌گذاران و تقدیر از برگزیدگان پایان خواهد یافت.

مخاطبان این رویداد، دانش‌آموزان، دانشجویان، دانش‌آموختگان و مدرسان کلیه دانشگاه‌های استان، خبرگان و صاحبان کسب‌وکارها در حوزه تولید و کلیه علاقمندان به راه‌اندازی کسب‌وکار در این حوزه هستند.

فراخوان برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی حوزه نفت و گاز

مرکز بین‌المللی رشد قشم در راستای ارتقاء سطح دانش، مهارت و توانمندی جامعه علمی، صنعتی، بومی و محلی جزیره قشم  و بهره‌گیری از نوآوری‌های فناورانه اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی در حوزه‌های گوناگون می‌کند. نخستین فصل دوره‌های آموزشی در حوزه نفت و گاز، با مشارکت «شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت (OICO)» مناسب برای کارفرمایان، کارشناسان، شاغلین و علاقمندان حوزه نفت و گاز و صنایع  برگزار می‌شود.

امروزه، تعمير و نگهداري واحدهاي عملياتي از مهمترين فعاليت‌هاي صنایع مختلف براي استمرار توليد است. واحد عملیات و نگهداری/ تعمیرات به منزله دو بال برای تولید منسجم و پایدار در هر سازمانی هستند و همراهی این دو بخش باعث می شود امر تولید به صورت مداوم و مطمئن به کار خود ادامه دهد. لذا تجهیز، آمادگی و توانمندی سیستم نگهداری و تعمیرات نقش ارزنده و حیاتی در استمرار تولید دارد. بر این اساس موضوع نگهداری و تعمیرات در سیستم‌ها و تشکیلات پیچیده و مهمی مانند صنعت نفت و گاز از اهمیت بالاتری برخوردار است و تولید در پالایشگاه‌های نفت، گاز و گاز مایع با خدمات حوزه تعمیرات و نگهداری ارتباط بسیار تنگاتنگی دارد. در واقع عدم انجام صحیح و به موقع نگهداری و تعمیر تجهیزات و ماشین آلات، باعث کاهش راندمان، توقف تولید و یا افزایش هزینه‌های تولید خواهد شد. در نتیجه آشنایی با مبانی این حوزه می توانند باعث ارتقا مهارت و دانش فراگیران شود.

در این راستا، دوره‌های آموزشی اسفند 1401 به شرح زیر اعلام می‌شود.

1- نظام‌مندسازی فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات، مدرس: سلمان جهانگیری صفا، 6 و 7 اسفند 1401، ساعت 15 الی 19 

2- آشنایی با مدیریت نگهداشت، مدرس: مریم دوستدار، احسان ادیبی، 13 و 14 اسفند 1401، ساعت 15 الی 19

مکان برگزاری: مرکز بین‌المللی رشد قشم

مهلت ثبت‌نام: 3 اسفند 1401

  پس از پایان دوره آزمون برگزار شده و در صورت موفقیت در آزمون و کسب نمره لازم  به شرکت کنندگان گواهینامه گذراندن دوره اعطا می‌شود

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به واحد اداری مرکز بین المللی رشد قشم مراجعه کنند.

ساعات کاری: 7:30 الی 15:30

شنبه تا چهارشنبه

شماره تماس: 07635240785

برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی نفت و گاز

مدیر مرکز بین‌المللی رشد قشم در نشستی با سعید ابراهیمی، مدیر پروژه پایانه نفتی قشم، شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت- اویکو، پیرامون برگزاری دوره‌های آموزشی و تخصصی نفت و گاز گفتگو کردند.

در این نشست مقرر شد دو دوره آموزشی «نظام‌مند سازی فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات» و و «آشنایی با مدیریت نگهداشت» با همکاری دو طرف در مرکز رشد قشم برگزار شود. این دوره‌ها در جهت ارتقا دانش و مهارت‌های تخصصی کارفرمایان، کارشناسان، شاغلین و علاقمندان حوزه نفت و گاز برگزار می‌شود.

این نشست با حضور دکتر خلفی، مدیر مرکز بین‌المللی رشد قشم، دکتر یاسمی، مشاور عالی مرکز بین‌المللی رشد قشم و مهندس ابراهیمی مدیر پروژه قشم شرکت اویکو برگزار شد.